Aktuality

30. dubna to nad Budislaví zašumělo v povětří a v našem domově přistála letka čarodějnic. Tři čarodějné krásky a jeden čaroděj prolétli pokoje a zaparkovali i v jídelně, kde jsme zrovna oslavovali poslední dubnovou noc. Přinesli radost, smích a veselí. A že se nápadně podobali některým zaměstnancům domova? Inu, to už tak v Budislavi bývá.

Již třetím rokem pořádá Veterán klub Chýnov prvomájovou jízdu, kterou započal na náměstí v Chýnově. První zastávkou bylo nádvoří našeho domova. I přes nepřízeň počasí na nádvoří zavítalo několik veteránů a naši klienti a klientky s oblibou zhlédli auta a motorky, které je na jejich cestách kdysi doprovázeli.

V neděli 28. dubna jsme uspořádali v chýnovském domově Setkání rodin. Klienti a jejich blízcí tak mohli společně strávit pohodové odpoledne. Živá hudba hrála písničky na přání, pro všechny bylo připravené pohoštění. Ředitelka Jana Zadražilová seznámila obyvatele i hosty s novinkami v domově. V průběhu odpoledne si návštěvníci mohli zakoupit...

Poslední dubnový čtvrtek jsme v Budislavi vysazovali do truhlíků červené a růžové muškáty, které budou zdobit okna našeho domova. Bylo příjemné znovu pracovat s hlínou i společně vymýšlet, jak rostlinky uspořádáme, aby vynikla jejich krása. Potom jsme ještě vyseli semínka afrikánů a hvozdíků k předpěstování. Ty později přijdou na záhonky. Užívali...

Ve středu 24. dubna jsme vyrazili z Chýnova a Budislavi na čtvrtý, závěrečný turnaj této sezóny v integrované Boccii v Českých Budějovicích. Tři ženy a dva muži z řad klientů zazářili a v průběhu čtyř zápasů vybojovali pro náš domov zlatou medaili.