Červen v Budislavi

První den v měsíci jsme pořádali již tradiční setkání s rodinami. Nálada v obecním sále v Budislavi byla velmi pěkná a všichni odcházeli po příjemně stráveném odpoledni spokojeni. Klienti i jejich rodinní příslušníci a známí si s hudebním seskupením Allegro band zanotovali známé lidové písně.
Před prázdninovou pauzou se uskutečnilo poslední setkání se zvířátky paní Martiny Doležalové.     Tentokrát to byly dvě slepice - hedvábničky, které potěšily naše klienty v lůžku.
Druhý týden v měsíci se odehrál v rytmu dětských návštěv. Nejprve jsme přivítali děti ze ZŠ a MŠ Choustník, které si připravily hudební pásmo písní s klávesovým doprovodem. Ženy pro ně vyrobily drobné pohoštění -  domácí lámanou čokoládu s ovocem a oříšky a napekly sušenky. Hned následující den přišly děti ze ZŠ a MŠ Tučapy a v prostorách našeho zvelebeného dvorečku pracovaly na mezigeneračním projektu. Pro naše klienty to byly dvě krásné hodiny plné zvídavých otázek.
V Chýnově slavila svoje dvousté narozeniny zámecká kašna. Kolegyně připravily dobovou slavnost, na kterou jsme rádi přijali pozvání.
Díky sdružení Hafík jsme strávili pěkné odpoledne na dvorku s psí návštěvou. Pejskové předvedli klientům naučené povely a cviky a potom ještě potěšili ostatní obyvatele domova v jejich lůžkách.
Na slavnostním ukončení 3. jihočeské ligy v i-Boccie v Českých Budějovicích nás reprezentovala trojice nejčastějších účastníků sportovních klání. Náš tým v celkovém součtu bodů za uplynulou sezonu obsadil 3. místo.
Měsíc červenec jsme tradičně ukončili společným narozeninovým posezením.

 

ZPĚT NA AKTUALITY