Smyslová aktivizace

Mrkvový salát
13.5.2024
Víte, že existuje Mezinárodní den mrkve? Právě na „počest“ této výborné zeleniny jsme si s klientkami připravily výborný mrkvový salát.
Mrkvový salát
Oslava 1. máje
13.5.2024
Začátkem měsíce května jsme s klienty společně zavzpomínali na oslavy 1. máje a připomněli si tradice spojené s tímto dnem.
Oslava 1. máje
Čápi
16.4.2024
Na nedaleký komín do Chýnova pravidelně přilétají čápi. I o nich jsme si připravili smyslovou aktivizaci.
Čápi
Vajíčková pomazánka
16.4.2024
Co s vykoledovanými vajíčky po Velikonocích? Nejlépe výbornou vajíčkovou pomazánku. Tu jsme si připravili v rámci první smyslové aktivizace v dubnu.
Vajíčková pomazánka
Herci stříbrného plátna
19.3.2024
V druhé polovině února i na začátku března jsme se s klienty vrátili v čase a při smyslové aktivizaci zavzpomínali na herce stříbrného plátna.
Herci stříbrného plátna
Palačinky
18.3.2024
Nechybělo ani pečení buchty nebo palačinek.
Palačinky
Konec zimy
18.3.2024
Ukončení zimní sezóny jsme si připomněli zimními sporty a jejich vybavením dříve i dnes.
Konec zimy
Masopust
15.2.2024
Od začátku února jsme se připravovali na Masopust. Tomu odpovídala i smyslová aktivizace. Dozvěděli jsme se, kdy se Masopust slaví a jeho historii. Zavzpomínali na Masopustní průvody v rodných městech a vesnicích našich klientů. A při tom ochutnali sladké koblížky.
Masopust
Tříkrálové tradice
30.1.2024
Nový rok a oslavy spojené s jeho vítáním jsme si připomněli při první smyslové aktivizaci letošního roku. O Tříkrálových tradicích jsme popovídali u pečení Tříkrálového koláče. A na posílení imunity jsme si připravili zázvorový sirup.
Tříkrálové tradice
Doba adventu
2.1.2024
V rámci smyslové aktivizace jsme si v prosinci prožili předvánoční adventní čas.
Doba adventu
Pečení rohlíčků
13.12.2023
Téma smyslové aktivizace v prvních dnech měsíce prosince bylo jasné. Pekli jsme vánoční cukroví, konkrétně vanilkové rohlíčky. Během pečení jsme pohovořili o oblíbených druzích cukroví, tradicích, které má každá rodinu trochu upravené, a zazpívali si společně nejednu koledu.
Pečení rohlíčků
Dušičkové vzpomínání
30.11.2023
Zaměstnanci Domova pro seniory Chýnov se v průběhu uplynulých dvou let vzdělávali v konceptu Smyslové aktivizace, jehož principem je vnímat člověka jako celek, který zahrnuje oblast tělesnou, duševní i duchovní. Jde o metodu, která vychází z toho, že člověk s demencí ztrácí krátkodobou paměť, ale...
Dušičkové vzpomínání
ZPĚT NA ÚVOD