Červen v Chýnově

Měsíc červen jsme v chýnovském domově trávili především pobytem venku.
Začátkem června jsme se prošli i s budislavskými klienty přes Močítka ke studánce. Všichni zúčastnění zde podepsali a zanechali hrneček – tímto jsme oslavili Den otevírání studánek.
Pozvali jsme děti z MŠ Chýnov a připravili pro ně v parku sportovní dopoledne. Klientky pro všechny upekly muffiny na občerstvení. Sladkou medailí byly za své výkony obdarovány všechny děti.
Pravidelná mše proběhla tentokrát v chýnovském kostele Nejsvětější trojice.
Kdo měl chuť, mohl se ve volných chvílích zapojit do zahradničení, trénování paměti nebo ručních prací.
Velkolepá a dlouho připravovaná dobová zahradní slavnost v parku na počest 200 let od postavení zámecké kašny se všem moc líbila.
Rádi jsme opět přijali pozvání do Resortu Johanka v Kamenici nad Lipou od Evy Turečkové. Obdivovali jsme nejen vnitřní prostory resortu, ale i ty venkovní. Pan porybný se při asistovaném krmení pochlubil nejen malebným rybníčkem, ale hlavně krásnými rybami v něm. Všem se v Kamenici moc líbilo, děkujeme za pozvání!
V teplých měsících pravidelně navštěvujeme kravín v Kloužovicích. Po domluvě s hlavním zootechnikem panem Jílkem jsme prošli všechny kravíny a koukli se na právě narozená telátka.
O vzácnou zvířecí návštěvu se postarala paní Doležalová. Se svým poníkem Polly potěšila převážně ležící klienty na pokojích.

 

ZPĚT NA AKTUALITY