Květen v Budislavi

Poník v bytě? U nás je možné vše. Děkujeme za trpělivost poníkovi Polly. Našim klientům přinesla svojí přítomností velké potěšení.
Déšť nám trošičku překazil program, a tak místo plánovaného venkovního klání v pétanque, uspořádaly aktivizační pracovnice z Chýnova vnitřní soupeření ženy vs. muži v Boccie. Štěstí přálo mužskému družstvu, ale i tak si naše zúčastněné ženy výlet užily. 
V polovině května se z jídelny v našem domově se stala improvizovaná scéna pro Pouličnické duo z Tábora. Paní Alena Němcová a pan Karel Daňhel vtáhli naše klienty do atmosféry staré Prahy. Děkujeme velmi za skvělou atmosféru během vystoupení!
Z nedalekého Přehořova k nám zavítala paní Gabriela Šandorová, aby nás seznámila ze zajímavými technikami ručních prací. Kanzashi a nešitý patchwork už nejsou pro nás nicneříkajícími pojmy. Ženy, ale dokonce i jeden muž, strávili nad rodícími se stužkovými kytičkami příjemné odpoledne.
Do Tábora jsme se vydali do Galerie 140 na výstavu s názvem Hmyzáci.  Museli jsme se poprat s bariérovými prostory, a tak jsme se poté odměnili posezením v kavárně Klid na Žižkově náměstí, kde naše dámy poprvé v životě ochutnaly ledovou kávu se zmrzlinou. 
Během měsíce jsme se průběžně věnovali rukodělným pracím, pletli košíky z pedigu, seznamovali se s technikami jako je lití pryskyřice či výroba korálků z fimo hmoty. 
Měsíc květen tradičně ukončilo společné narozeninové posezení.

ZPĚT NA AKTUALITY