Květen v Chýnově

Kulturní dění v chýnovském zámku jsme zahájili hned 1. květnový den a to akcí „prvomájové jízdy veteránů,“ kdy do domova zavítali fanoušci veterán klubu Chýnov. Při přehlídce vozů a motorek si obyvatelé domova měli možnost zavzpomínat na své časy „za volantem“ a příhody ze svých jízd.
Za příznivého počasí jsme se věnovali sportovním aktivitám venku, vycházkám po Chýnově, posezení na nádvoří za poslechu hudby a při odpolední kávě.
Opět nás navštívily dobrovolnice v rámci zážitkového setkání se zvířaty, tentokrát to byli slepice hedvábničky a psi.
V polovině května, k příležitosti svátku Dne matek, nás potěšily svým vystoupením děti ze ZŠ Chýnov. Pod vedením paní učitelky Nadi Růžičkové se domovem roznesla atmosféra zvuku fléten a dětského zpěvu.
Další hudební zážitek jsme absolvovali v Budislavi. Kolegyně nás pozvaly na odpoledne s kapelou „Pouličníci.“  Byla to hodina nepřetržitého a vydatného zpěvu, zkrátka příjemné dechové cvičení.
V průběhu měsíce jsme se také připravovali na každoroční pouťovou akci „Setkání s rodinami“ za doprovodu dechové kapely Muzikanti z jižních Čech. Pekli jsme, zkrášlovali venkovní prostředí, a samozřejmě i sebe, takže nechyběly ani častější návštěvy kadeřnice. Odpoledne se vydařilo, počasí nám přálo a dle ohlasů i chutnalo připravené občerstvení.
Konec května jsme zakončili narozeninovým posezením a návštěvou Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Prohlédli jsme si výstavu obrazů, občerstvili se v místní kavárně a poté naslouchali přednášce o Pyrenejích.

ZPĚT NA AKTUALITY