Aktuality

Ve čtvrtek 31. října navštívilo klienty Domova pro seniory v Budislavi pět členů spolku divadelních ochotníků Deštná. Sehráli zde dvě veselé scénky ze života seniorů. Představení mělo velký úspěch.

Po téměř půlroční přestávce jsme si ve středu 23. října zahráli v Českých Budějovicích iBoccu. Mezitím jsme poctivě trénovali. Na jaře jsme se probojovali do II. ligy, a tak jsme se utkali s novými soupeři. Celkem soutěžilo 8 týmů. Vzhledem k věkovému průměru našeho týmu, jsme si nevedli špatně, odvezli jsme si hezké 5. místo.

"Ani ve stáří nezůstáváme nečinní aneb proti dlouhé chvíli našich klientů" - takto pojmenovali klienti domova prezentaci svých prací právě probíhající v městské knihovně v Chýnově. Čtvrteční odpoledne strávili klienti posezením s paní knihovnicí, zavzpomínalo se na mladá léta a došlo i na hraní společenské hry.

Chýnovská jeskyně patří bezesporu k velmi známým přírodním památkám ČR. A jelikož je nedaleko našeho domova vydali jsme se 18. října na prohlídku této přírodní památky. Bohužel příkré schody nám cestu znemožnily, a tak nezbývalo než pobýt pouze na čerstvém vzduchu v okolí jeskyně. To ale nikomu nevadilo. Všude přítomný mlhový opar dotvářel...