Aktuality

Den před popeleční středou se v budislavském domově uskutečnil rej masek. Potkat jste tu mohli například Motýla Emanuela a jeho Makovou panenku nebo Ferdu Mravence. Usměvavá Manka rozdávala koblihy a její muž Rumcajs vše bedlivě kontroloval. Své zastoupení tu měly i magické bytosti, baba Jaga, jednorožec a elegantní kouzelnice. O doprovodnou hudbu...

Většina klientů chýnovského domova pochází z přilehlých obcí. V pátek 21. února jsme si vyjeli na výlet do obce Křeč a Černovice, odkud dvě naše klientky pocházejí. Ukázaly ostatním známá místa a ve vyprávění zavzpomínaly na zážitky s místem spojené. Výlet jsme zakončili v cukrárně Budík v Černovicích při dobré kávě a sladkém dezertu.

Ve čtvrtek 20. února přišly na návštěvu do chýnovského domova děti z Mateřské školy Chýnov. Potěšily nás pásmem písniček a básniček. Po úvodním programu jsme dětem představili hru iBoccia, která je mezi klienty tolik oblíbená. A protože i mezi dětmi měla hra úspěch, slíbili jsme si brzké zopakování tohoto příjemného dopoledne.

Ve středu 19. února se naši klienti z Chýnova a Budislavi již podruhé v letošním roce zúčastnili turnaje v iBoccii v Českých Budějovicích. Umístili se na krásném 3. místě ze šesti družstev. Za měsíc je čeká ještě poslední zápas. Gratulujeme!

Ve čtvrtek 13. února se v našem domově konal turnaj v iBoccii. Přijeli si s námi zahrát klienti ze stacionáře Klíček Záluží. Mezi sebou se utkalo družstvo žen a družstvo mužů. Oba týmy si vedly výtečně, muži však zvítězili. Odměněni byli všichni hráči. Z Klíčku jsme dostali keramické přívěsky a my jim na oplátku vyrobili medaile z perníku. Na závěr...