Červen v Budislavi

11.07.2023

V měsíci červnu jsme se u nás v Budislavi opravdu nenudili. Hned první června – na Mezinárodní den dětí - nás svým programem přišly potěšit děti 1. stupně Základní školy v Choustníku. Hezky zazpívaly, zahrály na píšťalky a kytaru, a přinesly každému vlastnoručně vyrobená přáníčka.

Další týden jsme byli pozváni na exkurzi na Základní školu do Tučap. Venku nás přivítala zástupkyně ředitele, která nás provedla po prostorách celé budovy. Dokonce jsme se účastnili výuky českého jazyka a matematiky v 1. třídě, a tak jsme mohli porovnat, jak se učilo za našich mladých let a nyní. Další překvapení nás čekalo v tělocvičně, kde nám mrštné gymnastky předvedly své umění.

No a do třetice (abychom si škol a dětí užili) přijeli žáci Základní školy z Deštné ukázat nám svůj hudební a sportovní program.

Největší akcí tohoto měsíce bylo setkání s rodinami. Uskutečnilo se 10. 6. 2023 a opravdu se vydařilo. Sešla se tak stovka lidí, povídalo se, hudba hrála, jídla a pití bylo dost. Nikoho neodradil ani mírný deštík.

Na procházkách jsme natrhali květy černého bezu a vyrobili si lahodnou šťávu. Několikrát do měsíce jsme také pekli ovocné koláče. Svá těla jsme procvičili skupinovým cvičením a hlasivky protáhli zpěvem.

Do Chýnova jsme byli pozváni na venkovní utkání v petanque, ale jelikož bylo opravdu velké horko, chýnovští zápas přesunuli do vnitřní haly a zahráli si s námi oblíbenou Bocciu. Tentokrát se nám nedařilo, putovní pohár jsme si nepřivezli.

V Galérii 140 v Táboře jsme si prohlédli výstavu retro hraček.

Milé bylo také zážitkové setkání s pejskem od sdružení Hafík, tentokrát přímo u klientů na lůžku.

Měsíc jsme zakončili "Vítáním léta," opět s klienty na pracovišti v Chýnově, kam jsme byli pozváni a kde k poslechu hrála skupina Petr Novák Revival. Pochutnali jsme si na grilovaném mase a chlazeném pivu.