Červen v Chýnově

04.07.2023

Měsíc červen byl v chýnovském domově vskutku akční. Setkání s rodinami, které se uskutečnilo 3. 6. 2023, patří mezi ty největší akce z celého roku. Zahrát nám přišli Muzikanti z Jižních Čech pod vedením kapelníka pana Hrušky. Díky sponzorským darům jsme mohli naše klienty, jejich rodiny a veřejnost pozvat na točené pivo, limo a grilované klobásy.

Proběhl výlet k Chýnovské jeskyni s piknikem. Novým návštěvnickým centrem u jeskyně nás i s odborným výkladem provedl jeskyňář pan Josef Vandělík.

Sdružení Hafík a jeho čtyřnozí kamarádi udělali radost především méně pohyblivým klientům, a to přímo v lůžku.

Vysoké teploty znemožnily přátelské venkovní utkání v petanqu s klienty z Budislavi, proto jsme zápas přesunuli do vnitřních prostor a zahráli si Bocciu. Putovní pohár tentokrát zůstal domácím.

Krásným zážitkem našich klientek byl výlet do Kamenice nad Lipou. Žasly nad krásným zámeckým parkem s 900 let starou lípou. Díky milému pozvání naší dobrovolnice paní Turečkové mohly klientky Resort Johanka nedaleko Kamenice vidět patřičně zblízka. Po exkurzi nechyběla výborná káva se sladkou tečkou.

Ani během měsíce června samozřejmě nechyběly pravidelné aktivity jako jsou trénink paměti, pečení, tentokrát i smažení, sportovní aktivity, narozeninové posezení aj.

Na oslavách města Chýnov jsme pro veřejnost připravili ukázku terapeutických pomůcek a výrobků našich klientů. Každý zájemce si mohl vyzkoušet přepravu zvedacím zařízením v našem novém automobilu.

V chýnovské knihovně jsme vyslechli přednášku dětí ze Základní školy Chýnov a jejich učitelky o projektu ERASMUS.

Měsíc jsme zakončili "Vítáním léta" s kapelou Petr Novák Revival. Podávalo se grilované maso a vychlazené pivo.