Červenec v Chýnově

08.08.2023

První a hned velice zajímavou akcí v měsíci červenci byla degustace kávy. Tu nám zprostředkovalo dobrovolnické centrum ADRA s odborníkem přes kávu panem Filipem Vaňkem. Káva všem moc chutnala a povidlové rohlíčky, upečené klientkami, také.

Další událostí, kterou pravidelně zařazujeme v letních měsících, byly sportovní hry. V parku se u několika stanovišť všichni zúčastnění prostřídali, a odnesli si zasloužené sladké medaile. Pro velký úspěch zopakujeme sportovní hry i v měsíci srpnu.

Bývá pravidlem, že v letních měsících pořádáme Mši svatou v chýnovském kostele. Bylo tomu tak i tento měsíc.

Zpříjemnit odpoledne nám přišel, již všem známý harmonikář, pan Zdeněk Jaroš. Vždy rád a ochotně přijímá pozvání na podobné akce. Touto cestou mu děkujeme.

K létu také neodmyslitelně patří dopřát si vychlazené točené pivo na zahrádce. My navštívili tu u Restaurace Na Holešovně.

Po domluvě s hlavním zootechnikem panem Petrem Jílkem jsme si s klienty již po několikáté prošli kravín v Kloužovicích, a opět jsme žasli, jak technika ulehčuje práci v dnešním zemědělství.

Pravidelně se věnujeme luštění různých kvízů při tréninku paměti, ručním pracím a pečením dobrot. S dámami jsme při lakování nehtů ochutnaly dobré víno a pro změnu s pány si poměřili přesnost při hře petanque.

Narozeninové posezení u kávy a dortu bylo završením celého měsíce.