Říjen v Chýnově

04.11.2023

Měsíc říjen jsme zahájili oslavou Dne seniorů. Zahráli si oblíbenou hru BINGO a nechybělo ani malé občerstvení.

První týden tohoto měsíce je každoročně Týdnem sociálních služeb. I proto jsme uspořádali soutěžní okruh "Zámkem křížem krážem." Přijeli si zasoutěžit klienti z Budislavi a po obědě i děti ze Základní školy v Chýnově. Všichni soutěžící byli za své výkony odměněni. Odpoledne byla pozvána i široká veřejnost na Den otevřených dveří s krátkou přednáškou PhDr. Jiřího Práška o historii našeho zámku.

Další akcí v tomto měsíci byla tradičně Mše svatá, opět v chýnovském kostele Nejsvětější trojice.

Zahrát si hru CORN HOLE přišly děti z Mateřské školy v Chýnově a moc je bavila.

Hezkou, a hlavně zajímavou akcí, byl pánský výlet do Kamenice nad Lipou. V období výlovů jsme tematicky zamířili do kamenických sádek a vyslechli si zajímavou přednášku o zde chovaných rybách. V Pivovaru Kamenice nám místní sládek povyprávěl o historii této budovy a nechyběla ani ochutnávka piva přímo z tanků.

Další z říjnových výletů byl naopak čistě dámský - navštívily jsme Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. Před představením jsme poseděly v příjemném prostředí divadelní kavárny. Moliérova komedie "Chudák manžel" v podání táborských ochotníků všechny přítomné pobavila.

Především pro klienty, kteří se nemohou účastnit výletů, byla určena zooterapie s králíčky. Ti vykouzlili nejeden úsměv na tváři.

V průběhu měsíce se věnujeme tradičně pečení, tréninkům paměti, cvičení, a to i taneční józe na židlích. Zapojujeme se do konceptu smyslové aktivizace s podzimními tématy.

Narozeninové posezení s hudbou celý měsíc zakončilo.