Vánoční čas v Budislavi

23.12.2019

Poslední měsíc roku u nás v domově začal tradiční návštěvou Barborek a Mikuláše. Letos se k Mikulášovi přidala i pořádná banda čertů, kteří klienty nešetřili. V dalším týdnu bylo na programu pečení perníčků společně s dětmi ze Základní školy v Deštné. Dopoledne se povedlo a děti si za odměnu odvezly andílky, které klienti sami vytvořili.

Po výletu do Chýnova, kde klienti zhlédli vánoční koncert, už nás čekala jen milá vystoupení v podobě gymnastiky, aerobicu a hudebních pásem v podání dětí ze Základních škol v Deštné a Choustníku.

V předvánočním čase jsme ještě stihli oslavit narozeniny, jedny dokonce hodně vysoké - pan Josef Sluka oslavil neuvěřitelné 102. narozeniny.

Těsně před vánočními svátky jsme společnými silami upekli moučník, připravili pohoštění v podobě jednohubek na sváteční posezení klientů a personálu, kterého se účastnilo i vedení domova. Posezení se vyvedlo, všichni si pochutnali, a nakonec jsme si zazpívali koledy.

Poslední akcí tohoto roku pak bylo domácí kino. Promítal se film "U pokladny stál", u kterého se všichni přítomní pobavili. 

návštěva Mikuláše, anděla a party čertů
návštěva Mikuláše, anděla a party čertů
klienti a děti ze ZŠ Deštná s vytvořenými andílky
klienti a děti ze ZŠ Deštná s vytvořenými andílky
klienti při vystoupení v domově
klienti při vystoupení v domově