Vyhráli jsme třetí ligu v iBoccii

22.05.2019

V pondělí 13. května proběhlo v Českých Budějovicích vyhlášení vítězů v integrované boccii v sezóně 2018/2019. Na slavnostním setkání se sešly týmy všech tří úrovní Jihočeské ligy tohoto kolektivního sportu. A my jsme se k naší velké radosti s 52 body stali VÍTĚZI třetí ligy! Domů jsme si odvezli nejen zlatý pohár, ale také postup do druhé ligy pro sezónu 2019/2020.

Pokusíme se Vám naši oblíbenou hru představit...

IBoccia je sport, který mohou hrát všichni. Se zdravotním handicapem i bez něj - proto se nazývá "integrovaná" boccia. Hraje se podobně jako pétanque, ale v tělocvičně a hráči při ní sedí na židlích nebo na vozících. Hrají proti sobě dvě družstva o třech až šesti hráčích. Jedno družstvo má červené kožené míčky, druhé modré. "Červení" a "modří" sedí vedle sebe v boxech "na střídačku". Všichni se snaží hodit co nejblíže k bílému míčku, tzv. jacku, který vždy jedno z družstev vyhazuje na začátku každé směny. Ti, kteří nemohou sami míček odhodit, mohou použít speciální rampu, po které spustí míček jako po skluzavce. Pořadí hráčů určuje kapitán týmu. Jedna hra má šest směn. Na každém turnaji naší ligy jsme odehráli 4 zápasy.

V sezóně se hrají tyto turnaje celkem čtyři, každý má svého vítěze, který si odváží domů pohár do příštího setkání. Pohár putuje mezi jednotlivými turnaji až k celkovému vítězi sezóny. Letos jsme jím ve třetí jihočeské lize tedy my, "SKLEROTICI" z Budislavi a Chýnova. 

pohár za třetí místo v turnaji boccia
pohár za třetí místo v turnaji boccia