Září v Budislavi

14.10.2023

Do září jsme vstoupili aktivně. Dojeli jsme si do Chýnova vyzkoušet novou hru Cornhole, abychom zjistili, že nás baví, že budeme trénovat a v prosinci vyzveme na souboj děti ze ZŠ Tučapy. Co se týče sportu, ještě jsme byli pozváni na vyhlášení výsledků uplynulého ročníku v soutěži Boccia. Jihočeské ligy se zúčastňujeme pravidelně. Příští rok si zahrajeme 3. ligu.

Ani o kulturní zážitky jsme neměli nouzi. Proběhla u nás narozeninová oslava s harmonikou, v Chýnově jsme si poslechli country kapelu EverGreenBand.

Další slavnostní vyhlášení, tentokrát literární soutěže Dobrovodské zrcadlení, pro nás bylo připraveno v Domově pro seniory Dobra Voda. Naše společně složená básnička získala ocenění a tak jsme si užili příjemné dopoledne s pohoštěním.

V září jsme samozřejmě využili mimořádně krásného počasí a vypravili se na dva výlety. Tím prvním byl Knížecí rybník, kde jsme se prošli kolem krásné vodní plochy. Další výlet nás zavedl do malebného městečka Kamenice nad Lipou. V místním pivovaru jsme ochutnali jejich pivo a zakončili výlet sladkou tečkou.